PUBG wyłącza płatne skrzynki

Rychło w czas… Najbardziej znienawidzona mechanika jednego z najpopularniejszych battle royale wreszcie odchodzi do lamusa.

Z przeszłomiesięcznym patchem nadejdzie sporo zmian do byłego króla gatunku. PUBG ma otrzymać usprawnienia graficzne, nowe skiny, zwiększenie szans na lepsze dropy oraz całkowite wyłączenie skrzynek otwieranych za płatne klucze. Ta najważniejsza zmiana otrzymała dodatkowe wyjaśnienie. Cytując stanowisko PUBG Corp odnośnie likwidacji skrzynek:

…gracze nie czerpią przyjemności z otwierania skrzynek w formie w jakiej obecnie istnieją

No któż by się spodziewał. Tyle frajdy jest w posiadaniu skrzynek, których nie można otworzyć bez zafiksowanego paywalla. Każdy chyba się domyśla, że nie o to chodzi. Przyczyny mogą być trzy – jedna z nich, to stopniowy spadek ilości graczy w PUBGa. Druga, to coraz częstsze klasyfikacje skrzynek jako hazardu, co wiąże się często z banem gry na konkretnym rynku. Trzecia, to po prostu zbyt niskie zyski ze sprzedaży kluczy. Nie dowiemy się, który czynnik zadecydował o takim posunięciu. Jednak żeby nie było za dobrze, to PUBG Corp zapowiedziało, ze już pracuje nad innym monetyzowaniem gry. Nie wiadomo jeszcze kompletnie nic na temat nowej formy „opodatkowania” gry.

Źródło: PCInvasion