Razer wyprodukuje i rozda 1mln maseczek chirurgicznych

Big-tech oraz firmy z innych gałęzi gospodarki powinny brać przykład. Po NVidii, czas na pomoc od Razera.

Wszyscy chcą pomóc, ale nie każdy to robi. Nie można jednak powiedzieć, że Razer należy do tych tylko komentujących. Jak napisał CEO Razera Min-Liang Tan, firma wyprodukuje i rozda milion maseczek chirurgicznych, aby wspomóc kraje w walce z pandemią. Jak Min-Liang napisał, Razer

(…) planuje podarować do miliona masek do władz medycznych z krajów na całym świecie. Na początek wysłaliśmy kilka paczek do Singapuru. Jest to pierwszy z wielu kroków, jakie Razer zamierza podjąć w tej walce.

I taka postawa jak najbardziej się chwali. Razer jest gigantem, jeżeli chodzi o produkcje wszelakich podzespołów i elementów. Z moich informacji wynika też, że dysponują własnymi fabrykami. Ale nie tylko Razer jest firmą z gałęzi gamingowej (chyba możemy ją tak nazwać), która pomaga. NVIDIA na przykład, udostępnia aplikację, dzięki której możesz udostępnić zasoby swojego komputera do pomocy nad badaniami, również nad koronawirusem. Każdy więc może pomóc. Pomoc sektora gamingowego robi się coraz pokaźniejszy. I jest to idealny przykład myślenia w dłuższej perspektywie. Gaming zarabia bowiem najwięcej w obecnej sytuacji. Siedzący w domach ludzie, siłą rzeczy relaksują się przy grach, więc taka sytuacja jest tym firmom na rękę. Jak widać – trzeba myśleć naprzód.

Ciekawe, czy będą zielone z logo i ledami 😉

Źródło: PCGamesN