Recenzje Final Fantasy VII Remake na Metacritic już są. Oceny od 10/10 do 6/10

Final Fantasy VII Remake ma premierę 10 kwietnia. Już teraz jednak pojawiają się recenzje i oceny jednej z najważniejszych gier tego roku

Na cztery dni przed premierą recenzje Final Fantasy VII pojawiły się w sieci. W momencie pisania tych słów ocen jest 68, a ich średnia na Metacritic wynosi 87 procent:

Metascore FF7

 

Wśród ostatnich produkcji daje to Final Fantasy VII Remake wysoką, ale nie najwyższą pozycję:

FF7 wśród innych gier

 

A jak rozkładają się oceny? Aż 11 z nich to maksymalne noty – 10/10. W opiniach widać zachwyty nad wszystkim, bo „to przecież Final Fantasy i każdy, kto nie da 100% się nie zna”. Więcej, bo aż 12 recenzji, zakończyło się oceną 8/10. Najwięcej jednak, aż 21 not, to „dziewiątki”. Reszta to oceny pośrednie.

Na najniższą ocenę – 6/10 – odważył się redaktor EGM. Uznał on, że Finalf Fantasy VII Remake to w sumie dobra gra, ale wydanie jej w częściach nie ma sensu, bo najlepsze sceny gry jeszcze przed nami i pierwsza część tylko wzmaga apetyt, którego nie zaspokoimy w najbliższym czasie. Czy to wystarczający powód, by wystawić tak odrębną notę? Cóż, prawo recenzenta i się z tym kłócić wcale nie będziemy.

Więcej informacji o ocenach FF7 Remake znajdziecie na stronie gry w serwisie Metacritic.