Regions of Ruin za darmo na Steam. Pikselowy Skyrim w 2D z budowaniem miasta

RPG z budowankiem/zarządzankiem to ostatnio popularny temat. Jedna z takich gier – Regions Of Ruin – jest za darmo na Steam

Terraria się znudziła, Stardew Valley już dawno wymkasowane, a do Animal Crossing nie masz Switcha? Nic nie szkodzi. Z pomocą przychodzi bowiem studio Vox Games i ich Regions Of Ruin. Gra dostępna jest w tym momencie za darmo na Steam i taka zostanie, jeżeli dołączycie ją do swojej biblioteki. Warto jednak się spieszyć, bo promocja obowiązuje tylko do wtorku!

Regions Of Ruin – strona w sklepie Steam.

Regions of Ruin

O czym jest ta gra? Najlepiej przytoczyć jej opinie ze Steama.

Hondelyk pisze:

W tej grze będziesz wieść życie krasnoluda i będzie to dobre życie. Zaczniesz od zabijania goblinów i założenia osady, a po 10 minutach zorientujesz się, że grałeś całą noc i stworzyłeś krasnoludzkie imperium, a wraz ze swoją wierną świtą doborowych wojów wyprawiasz się w najbardziej niebezpieczne rejony świata, odkrywając coraz to nowe tajemnice i zdobywając niewyobrażalne skarby. Uważaj, Regions of Ruin to Arcyklejnot Thráina wśród indie RPGów.

Użytkownik Rembus dodaje:

Najlepszy Skyrim, który nie jest Skyrimem. Bardzo dobry, rozbudowany indyk z masą ciekawych historii i miejsc do zbadania. Zrobiłem nawet 100% i wszystkie osiągnięcia – to chyba dobry dowód, że warto dać grze szansę.

I chociaż opinie pełne są zachwytów, nie brakuje też wytykania wad. Użytkownik ☆ freqxu ☆ napisał tak:

Niemniej jednak gra ma ten syndrom, który powoduje, że uruchamiając ją o 22:00, rozgrywka zakończy się dopiero o 6:00. Wciąga niesamowicie, ale gdyby Vox Games wykorzystał w pełni potencjał tego, co gra mogła osiągnąć, starczyłaby nawet na 30-35 godzin, a tymczasem gra uświadamia nam na pewnym etapie, że nic już nie zyskamy, a jedyne co nam pozostaje – to wspomniana wcześniej eksploracja na 100%.

Wygląda jednak na to, że za darmo to w tym wypadku bardzo uczciwa cena.

Pamiętajcie, że WHO zaleca teraz ostre granko – pisaliśmy o tym ostatnio. Więc żadnych wymówek i na Steam marsz!