Remake’i Demon’s Souls i Castlevanii w przygotowaniu?

Castlevania, Metal Gear Solid czy może Demon’s Souls? Mistrzowie refreshy od Bluepoint zapowiadają dwa remake’i.

Wszystko za sprawą enigmatycznego tweeta od studia Bluepoint Games, które odpowiada za kilka świetnych remake’ów ostatnich lat. Każdy na pewno kojarzy Shadow of the Colossus, czy remake pierwszego Dark Souls. To właśnie to studio za nie odpowiada. Tym razem podczas Halloween pokazał się na ich stronie bardzo enigmatyczny tweet, który możecie znaleźć poniżej.

Ilość tytułów, do których pasuje owy opis nie jest jednak duża. Wiadomym było, że razu ruszy fala spekulacji. Zapowiedź jest bardzo zagadkowa i niewiele mówi. Wiadomo na pewno, że pokażą się dwie gry. Wśród faworytów są tytułowe Demon’s Souls oraz Castlevania ale pojawiają się jeszcze Metal Gear Solid, The Legend of Dragoon a z mniej prawdopodobnych Resistance: Fall of Man lub jeszcze Syphon Souls. Demon’s Souls jest głównym faworytem, gdyż po remake’u Dark Souls, wielu graczy oczekiwało odświeżenia protoplasty gatunku. Wbrew temu, co napisałem w nagłówku, Castlevania raczej nie będzie tym drugim tytułem a najpewniej The Legend of Dragoon. Twórcy już wcześniej wspominali, że gra wygląda bardzo obiecująco.

Nie mniej, taki tweet w formie zgadywanki bardzo mi przypadł do gustu. I nieważne, który z tych tytułów otrzymamy – remake’i od Bluepoint praktycznie nigdy nie zawodzą oczekiwań.

Źródło: gamesradar+