Ruszyła nowa wyprzedaż na Steam… Może pora na „stałą ekspozycję”?

Ledwo kończy się jedna wyprzedaż na Steam, a już zaczyna się kolejna. Wygląda na to, że Valve straciło nieco pary.

Kolejna wyprzedaż na Steamie ma ruszyć już w poniedziałek, 27 stycznia. Tym razem z okazji chińskiego nowego roku. Po wejściu na Steam ujrzycie coś takiego:

Później będzie jeszcze pewnie coś na walentynki, na początek wiosny… i tak koniec końców się okaże, że w ciągu 6 miesięcy dłużej będziemy świadkami steamowych wyprzedaży, niż przerw od nich.

Być może wynika to z faktu, że Steam traci klientów, którzy chętniej sięgają chociażby po darmowe gierki na Epic Games Store. Z drugiej strony muszę zauważyć, że wyprzedaże na Steam obecnie to już nie to, co jeszcze kilka(naście) lat temu. Wtedy można było świetne tytuły wyrwać nawet za kilkanaście złotych. Dziś to przecenianie wciąż tego samego Euro Truck Simulator 2… Najlepsze oferty na dziś wyglądają tak:

Nosz kur…

Chociaż tym razem pojawiły się też tajemnicze „prezenty”, które możemy codziennie otwierać. Jakieś tam „złoto”. Dziś dostałem 100. Jak uzbieram jeszcze 4900, będę mógł wymienić je na 20zł zniżki przy następnym zakupie. A za 700 animowane tło profilu.

No ja pier…

Przy okazji przypomnijmy, że chińska wersja Steama jest oddzielnym bytem, od „naszego”.