SAMURAI SHODOWN trafia niespodziewanie na Steam

Do tego nowa grywalna postać, zniżki, promocje itd.

SNK i jego SamSho to legenda wśród bijatyk. Ostatnia część SAMURAI SHODOWN to restart całej serii, która jako całokształt, ma już naprawdę sporo na karku. Do tej pory mogliśmy ją ograć jedynie na konsolach i w Epic Games Store (i Stadię, bleh), jednak umowa na wyłączność najwyraźniej dobiegła końca. Od 15 czerwca, SamSho można wreszcie (po roku) dostać też na Steam.

Z tej okazji SNK zorganizowało wyprzedaż. Jak to we współczesnych grach – w Shodown są też sezony (i season passy) i obecnie trwa już trzeci. W ramach każdego season-pass do gry dochodzi kilka nowych postaci. Dołączający do SamSho Shiro Tokisada Amakusa (którego widzicie na głównej grafice i filmiku) jest już przedostatnią postacią w tym sezonie. Do gry trafi jeszcze jedna niezapowiedziana postać, w kolaboracji z Guilty Gear (no ale nie oszukujmy się, że to będzie ktoś inny niż Baiken 😉 ).

SNK przygotował też wersje specjalne (deluxe kiwami), umożliwiające zakup gry z udostępnionymi postaciami z poprzednich sezonów. Strona gry na Steam