SEGA umieszczała nazwisko kompozytora na ekranach startowych, bo… tak kazała jego mama

Ciekawa historia pojawiła się na Twitterze. Dotyczy Yuzo Koshiro, kompozytora muzyki do kilku gier z czasów Sega Genesis i Mega Drive.

Yuzo Koshiro to mało znane nazwisko w naszym kraju, ale w latach 80. i 90. jego nazwisko było znane przez większość posiadaczy konsol Sega Genesis i Mega Drive. Dlaczego? Bo pojawiało się, jako jedyne, na ekranach startowych takich gier, jak Streets of Rage, Streets of Rage 2, czy np. Revenge of the Shinobi.

Zobaczcie sami (trzeci obrazek z nazwiskiem otwiera tego newsa):

streets-of-rage

Jak to się stało, że nazwisko kompozytora, jako jedyne pojawiało się na ekranach startowych gier Segi, zaraz obok logo studia? Okazało się, że winna wszystkiemu jest… matka kompozytora.

Cała sytuacja została wyjaśniona na Twitterze, gdy jeden z twórców Untitled Goose Game zadał Yuzo Koshiro bezpośrednie pytanie o tę sprawę. Kompozytor skomentował to następująco:

Okazało się, że Joe Hisaishi, jeden z popularniejszych japońskich pianistów, powiedział kiedyś pani Kushiro, że obecność nazwiska w mediach jest w karierze bardzo ważna. Ta wzięła to sobie do serca i namówiła syna, by ten się o stosowny wpis postarał. Co ciekawe, argument matki przekonał też całe studio SEGA, które wydało pozwolenie, by nazwisko Yuzo Koshiro widniało na ekranach tytułowych gier, do których skomponował on muzykę.

A jak już jesteśmy przy muzyce z gier – posłuchajcie chóru metalowców podczas wykonywania utworów z Doom Eternal.