Sekiro dostaje spory patch, a o Elden Ring nadal cisza

Sekiro: Shadows Die Twice to najbardziej udany tytuł From Software, ale gracze oczekiwali nieco innych wieści

Na blogu Activision właśnie pojawiła się informacja o darmowym patchu do Sekiro: Shadows Die Twice. Patch wprowadzi sporo nowej zawartości. Będą to kolejno – nowe stroje, tryb Reflections and Gauntlets of Strength oraz Remnants. O ile stroje to dość oczywista rzecz, to już wyjaśniam dwa pozostałe.

Sekiro7.30-01

W posążkach rzeźbiarza otrzymamy dostęp do ponownego przejścia bossów, czyli tzw. boss-rush. W trybie Reflections będziemy po prostu kolejno ich pokonywać, z możliwością kontynuacji przy śmierci. Tryb Gauntlet różni się tym, że gdy zginiemy, zaczynamy całe wyzwanie od nowa. Z kolei Remnants to nic innego, jak znane z Dark Souls wiadomości pozostawione przez innych graczy, wraz z charakterystycznym „duchem”, wykonującym ostatnie 30 sekund od zapisania „pozostałości”.

Sekiro7.30-02

Miło widzieć, że From Software nadal dba o Sekiro, ale ekipa Miyazaki’ego mogłaby już uchylić nieco więcej rąbka o Elden Ring. Od ponad roku nic kompletnie o niej nie usłyszeliśmy. Spodziewalibyśmy się raczej informacji o nowej grze, albo przynajmniej DLC do Sekiro.
Omawiany patch wejdzie w życie 29 października.

Źródło: blog Activision