Sony uniemożliwia sprzedaż customowych paneli do PS5

Chcieliście sobie wymienić panele na inny kolor? No to nie wymienicie…

Ile to jeszcze razy Sony udowodni nam, że oderwało się kompletnie od swoich klientów? Wiele osób widziało ogromny potencjał w łatwo wymienialnych panelach bocznych PS5. Pojawiały się już koncepty, projekty, a jedna firma zaczęła nawet zbierać zamówienia na customowe panele. Prowadziła sklep na stronie CustomizeMyPlates.com – i wtedy wkroczyło Twarde Korporacyjne Ramię Sony…

custom panels PS5

Początkowo strona nazywała się PlateStation5.com – i ok, tutaj rozumiem, że faktycznie firma mogła przegiąć. Na prośbę prawników Sony zmieniono więc nazwę na CustomizeMyPlates i wydawać by się mogło, że wszystko już gra. Niestety, prawnicy Sony stwierdzili, że panele to ich patent i jak sklep będzie nadal prowadził sprzedaż, to spotkają się w sądzie. Sklep w efekcie musiał anulować wszystkie preordery. Domyślam się, że Sony pewnie samo będzie chciało trzepać kasę na panelach.

custom panels premium PS5

Może jednak się okazać, że zostaną ograniczone tylko do edycji specjalnych konsol. Tylko wchodzimy tu na pewne poziomy absurdu. Wiele osób upatrywało spore możliwości customizacji konsoli do własnych potrzeb (tak, są osoby, które projektują pokój tylko pod konsolę) i jako coś po prostu fajnego. Drugą sprawą jest fakt, że Sony po prostu oddało ten rynek sklepom z Chin. Tam nikt się nie przejmuje jakimiś „patentami” i takie panele każdy bez problemu sobie je z Ali czy innego Banggood zakupi. Stracą na tym tylko zachodnie sklepy.

Źródło: VGC

Szukasz prezentu? Sprawdź ofertę smartfonów Motorola:

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Play

Motorola Moto E7 Plus