Spory wyciek Far Cry 6… od samego Sony | Update

Wyciekło naprawdę sporo informacji, gdyż PlayStation Store Hong Kong zbyt wcześnie opublikował kartę gry

Jeżeli chcecie mieć niespodziankę, radzę dalej nie czytać. Dwóch użytkowników Twittera zamieściło w sieci zdjęcia ze sklepu PS Store Hong Kong, na których możemy zobaczyć okładkę gry, opis i kilka innych informacji (niestety bez ceny). Wydaje się niewiele, ale informacji wyciekło naprawdę sporo. Ostatnie ostrzeżenie – jeżeli chcecie poczekać do prezentacji Ubi, to dalej nie czytajcie.

Wszystko wskazuje, że seria zaliczy powrót do settingu znanego (i najbardziej lubianego) z części trzeciej, z tym że zamiast na wyspę trafimy do południowoamerykańskiej dżungli. W postać głównego antagonisty o imieniu Anton Castillo wcieli się aktor Giancarlo Esposito, znany z roli Gustavo Fringe’a z serii Breaking Bad. Ma on być lokalnym baronem grupy Yara, która stoi za przewrotem w kraju o bliżej nieokreślonej nazwie. Brzmi znajomo?

esposito
Giancarlo Esposito

Pojawiła się też informacja, że posiadacze kopii na PS4 otrzymają darmowy upgrade do wersji na PlayStation 5. Wszystkie domysły i plotki wydają się zatem potwierdzać. Już wcześniej krążyły plotki, że głównym złym w nowym Far Cry będzie Gustavo Fringe oraz że Ubi ma zamiar umożliwiać upgrade na PS5 (albo że ich gry będą kompatybilne z obiema konsolami). Data premiery również wydaje się wiarygodna – przeciek mówi o 21 lutym 2021. Na potwierdzenie (lub zdementowanie) tych plotek długo czekać nie musimy – prezentacja Ubisoftu odbędzie się już tej niedzieli.

Źródło: PCGamesN

Aktualizacja 13 Lipca:

Na niedzielnej prezentacju Ubisoft Forward potwierdzono praktycznie wszystkie plotki. Różnica jest taka, że premiera odbędzie się 18 lutego 2021 roku.