Square Enix potwierdza, że next-geny będą w pełni wstecznie kompatybilne

Kolejne źródło potwierdza to, co wszyscy wiedzą od dawna, ale twórcy konsol nie chcą potwierdzić. Ciekawe, dlaczego…

Najlepszym źródłem informacji jest zadawanie celnych pytań konkretnym osobom. A kto może wiedzieć więcej o konsolach następnej generacji od twórców, którzy już teraz tworzą gry na nowe platformy? Takie pytanie zadano właśnie szefowi Square Enix – Yosuke Matsuda. Na konferencji z akcjonariuszami padło pytanie, odnośnie powstających gier na obecną i nową generację konsol. Matsuda odpowiedział wprost:

Konsole nowej generacji będą wstecznie kompatybilne, więc planujemy przez jakiś czas tworzyć gry na obie generacje. Gry ekskluzywnie dostępne na next-geny będziemy wydawać w późniejszym okresie.

Potwierdzają się zatem słowa szefa Ubisoftu, który wypowiadał się w bardzo podobnym tonie. Zarówno Xbox SX oraz PlayStation 5 mają być wstecznie kompatybilne. Z tym że na nowym Xboxie działać powinna większość gier, jakie kiedykolwiek wyszły na tą platformę, a PS5 ma wspierać jedynie gry z PlayStation 4. Nie jest to nic zaskakującego, biorąc pod uwagę różnice w architekturze starszych generacji PlayStation.

Tak, możecie przestać pytać o darmowego Cyberpunka 2077 na PlayStation 5. Wersja z PS4 będzie działać i najpewniej będzie miała tryb 4K, jak praktycznie każda nowa gra na PlayStation. Nie będzie potrzebna inna wersja gry na nową konsolę Sony.

Źródło: Gamesradar+