Square-Enix tworzy zwiastuny Final Fantasy VII Remake na wersji PC

Chociaż Final Fantasy VII Remake co najmniej przez rok będzie na wyłączność PlayStation, to twórcy gry zgrywają gameplaye z wersji PC.

Final Fantasy VII Remake to jedna z najważniejszych premier kwietnia, jak i całego 2020 roku. Pierwsze recenzje gry już pojawiły się w sieci – na temat ocen pisaliśmy oddzielnego newsa. Dziś wracamy do tematy FF7, bo okazuje się, że pecetowa wersja gry istnieje. I chociaż to logiczne, że poszczególne fragmenty rozgrywki muszą znajdować się w formie możliwej do podejrzenia na PC, wszak gier nie tworzy się na konsolach, to tworzenie z nich materiałów promocyjnych i wyraźne tego zaznaczanie jest już nieco zagadkowe.

Chodzi bowiem o materiał z podziękowaniem dla fanów. Wideo pojawiło się na oficjalnym youtube’owym kanale PlayStation. Zobaczcie sami:

 

W okolicach piątej sekundy u dołu ekranu widać wyraźnie napis: „rozgrywka zarejestrowana na PC”. Oznacza to nie tylko, że pecetowa wersja istnieje, ale jest stabilna i wygląda najlepiej ze wszystkich istniejących. Istnieje oczywiście szansa, że na PC wyrenderowane zostały jedynie poszczególne fragmenty, ale hej – w dobie, gdy nawet Death Stranding ląduje na PC, nie byłaby to niespodzianka. Zwłaszcza, że wiele odsłon serii Final Fantasy na pecetach uświadczymy.

Final Fantasy VII Remake na PC – kiedy?

Jeżeli zakładamy, że Square-Enix rzeczywiście chce wydać Final Fantasy VII Remake na PC, to kiedy będzie to możliwe? Niestety, ze względu na roczną wyłączność praw do gry dla Sony, najwcześniejszy termin to kwiecień 2021. Znacznie bardziej prawdopodobne będzie jednak wydanie zbiorcze, zawierające wszystkie części gry. Przypominamy bowiem, że FF7 Remake wydawany jest we fragmentach i w tym roku zagramy wyłącznie w pierwsze etapy tej niesamowitej przygody.