Star Citizen nadal powstaje. I właśnie zapowiedziano sporo nowej zawartości

Tak, jeżeli kogokolwiek to jeszcze ciekawi, to Star Citizen nadal powstaje i nadal wydawana jest do niego zawartość. Chyba.  Ktoś jeszcze wierzy, że ta gra kiedykolwiek powstanie? No dobra, przebrnijmy przez to. 

Gdybyście nie wiedzieli, to twórcy Star Citizena, Robert Space Industries, organizują coroczny zjazd fanów i wspierających tej wiecznie produkującej się gry, pod nazwą CitizenCon. W tym roku (chyba w sumie jak w każdym), pokazano na nim masę nowej zawartości. Niestety, nie przyjdzie nam jej przetestować bez wpłacenia pieniążków za możliwość „grania” w nadal, bądź co bądź, wczesną alfę. A tych była już co niemiara. Aktualnie zapowiedziane numery to Alpha 3.8 oraz 3.9. Nie mam zielonego pojęcia i już chyba sami twórcy też, ile w sumie było już patchy, wersji i wrzucania mniej lub bardziej istotnych treści. Opisywanie wszystkich zapowiedzi zajęłoby chyba 3 strony, więc wyręczę się perfidnie YouTuberem TheXPGamers, który w dwóch filmach zgrabnie opisał najciekawsze ficzery.

 
Z ciekawszych informacji, w grze pojawić ma się tryb podobny do tego z Planetside 2, czyli mapy, na której toczą się ogromne bitwy. Poza tym kilka pierdół typu statki, hangary, animacje itp. Znacznie ciekawsze info są w drugim filmiku:

 
Ok, tu już zaczyna się robić ciekawie. Gra ma być zunifikowana w jeden, wielki, stały wszechświat. Tak, wszyscy gracze będą na tym samym serwerze, przedmioty nie będą znikać, itp. Dodatkowo, ma być wprowadzona mechanika pogody, która robi znacznie więcej, niż tylko efekty graficzne. Np. Twoja postać może dostać hipotermii i zginąć od zimna. Pogoda ma być dynamiczna i zależna od danej planety. Z innych rzeczy, wreszcie ma być znacznie poprawione AI, dodanych mnóstwo misji, tylko…

Tylko co z tego

Może i to wygląda ciekawie, ale wątpię że ta gra kiedykolwiek wyjdzie w pełnej, konsumenckiej wersji. Byłem szczerze zajarany SC, ale poddałem się już ze 3 lata temu. RSI zauważyło spadek entuzjazmu i żeby nieco uspokoić wątpliwości czy gra się na pewno produkuje, jakiś czas temu wypuszczono roadmapę. Nie mam pojęcia i nie mogę znaleźć źródeł, ile z zamierzonych celów jest wykonane, a ile przesuwane, podmieniane albo nie działa jak powinno. Ale to nie ma absolutnie znaczenia – przy budżecie na poziomie 178mln dolarów, aktywnych mikropłatności i tak wielu lat (już chyba 6?) gra powinna już być dawno w pełni grywalna. Podziwiam jednak ludzi, którzy nadal w ten tytuł wierzą. A jeszcze bardziej podziwiam tych, którzy wydają pieniądze na statki i inne rzeczy w grze…

Źródło: OneAngryGamer, TheXPGamers