Star Wars: Squadrons – nowa gra od EA w uniwersum Gwiezdnych Wojen otrzymuje trailer i datę premiery

Sporo przecieków na temat enigmatycznego Project: Maverick już w sieci było. Teraz mamy oficjalny trailer oraz datę premiery

Po sukcesie Jedi: Fallen Order, wszyscy z niecierpliwością czekali na kolejny tytuł od EA w uniwersum Star Wars. Nazwa „project Maverick” sugerowała już grę skupioną na walkach kosmicznymi myśliwcami, więc bez wielkiego zaskoczenia. Trailer Star Wars: Squadrons przedstawia starcia X-wingów oraz Tie-fighterów, z czego piloci Imperium nadal nie nauczyli się nie wlatywać między asteroidy. Trailer jest dość sztampowy, ale gra źle nie wygląda. Nie przedłużając, poniżej trailer i kilka słów przemyśleń:

 

Wygląda całkiem zachęcająco – trailer sugeruje misje eskorty, masę dog-fight’ów i wszystkiego, czego można się spodziewać po grze o myśliwcach. Ma być też dostępna kampania single-player oraz tryb multi. I bardzo ciekawi mnie, jak sobie EA (a dokładniej studio Motive) z tym poradzi. Gra na pewno śmiga na Frostbite a walki myśliwcami nigdy nie były jakieś rewelacyjne na tym silniku (Battlefront albo Battlefield). O tym, jak wyjdą walki kosmicznymi myśliwcami dowiemy się już wkrótce, gdyż premierę zaplanowano na 2 października 2020 roku.

Źródło: VGC