Steam Playtest znacznie ułatwi dostęp do beta testów

Steam wreszcie ułatwia życie twórcom, przeprowadzającym beta testy

Udzielanie dostępów do beta testów było dla twórców nie lada problemem. System działał bardzo podobnie przy sprzedaży gier – należało wygenerować i udostępnić klucze, które umożliwiały dodanie gry do biblioteki i zagranie w daną betę. Praktycznie tak samo jak aktywowanie kluczy do gier, zakupionych w zewnętrznych sklepach. Rozwiązanie dość uciążliwe zarówno dla graczy (gdyż w bibliotece zostaje klient beta) jak i twórców. Na szczęście to już przeszłość.

join playtest steam

Steam wreszcie stworzył wygodne narzędzie do zarządzania beta testami. Twórcy mogą teraz po prostu uruchomić Playtest na stronie gry, co spowoduje możliwość zgłoszenia chęci uczestnictwa przez graczy. Na powyższym screenshocie widać, jak to będzie wyglądało. To jednak nie wszystko. Twórcy mogą wysyłać bezpośrednie zaproszenia do testów oraz dostaną przydatne informacje o trwającym własnie teście.

status playtest steam

Uczestnikom beta testów też będzie łatwiej – twórca po zakończeniu bety może ją najzwyczajniej dezaktywować, co spowoduje automatyczne usunięcie danych oraz pozycji z biblioteki. Sam obecnie mam w swoim kliencie Steam co najmniej kilka dawno już niedziałających beta-dostępów. Steam jeszcze lepszy i wygodniejszy.

Źródło: Steam

Szukasz prezentu? Sprawdź ofertę smartfonów Motorola:

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Play

Motorola Moto E7 Plus