Summer Games Done Quick uzbierał ponad 3mln$

Ustanawiając tym samym nowy rekord GDQ. Jeden z najlepszych eventów charytatywnych na serwisie Twitch rośnie w siłę.

Rzadko newsy są aż tak przyjemne w pisaniu. Wydarzenia Games Done Quick, to seria streamów w której udział biorą speedrunnerzy, czyli gracze, próbujący jak najszybciej przejść daną grę. Ogląda się to niesamowicie przyjemnie, gdyż poza ogromną dawką dobrego humoru, psucia gier, żeby je przejść, speedrunnerzy wpadają na coraz to nowe wyzwania. Często możemy obejrzeć graczy grających z zawiązanymi oczami, z jakimiś ograniczeniami, czy też w ciekawych warunkach. W tegorocznym Summer Games Done Quick jednym z ciekawszych pokazów był pojedynek drużyn One Tile Men and Lunar Magicians w Super Mario World, gdzie gracze zmieniali się co śmierć.

 

Jeżeli przegapiliście Summer Games Done Quick 2019, to nic straconego, wszystkie transmisje są na kanale YouTube Games Done Quick, z którego pochodzi powyższe wideo. Nie wszystkie speedruny są jednak „szybkie”. Dla przykładu, przejście Chrono Trigger (swoją drogą to jedna z moich ulubionych gier po dziś dzień) zajęło 5 godzin 41 minut.

Games Done Quick odbywa się 2 razy w roku: Awesome Games Done Quick w styczniu i Summer Games Done Quick między majem a lipcem. Tegoroczny AGDQ zebrał 2,425,790$ a zeszłoroczny SGDQ 2,168,913$. Kolejny Games Done Quick zapowiedziany został na 5–12 stycznia 2020 roku. Wszystkie zebrane pieniądze przekazywane są na cele charytatywne.