Świat Metal Gear Solid ocalony, sekretne zakończenie Phantom Pain po 5 latach

W wyniku kilku zbiegów okoliczności jedno z – zdawałoby się – najtrudniejszych zadań w historii gier zostało wykonane. Sekret MGSV oficjalnie się ujawnił

O istnieniu ukrytego zakończenia w grze Metal Gear Solid V: The Phantom Pain wiemy od dawna. Wystarczyło pogrzebać w plikach gry, by znaleźć ukrytą scenę i sposób jej aktywowania. Problem polegał na tym, by obejrzeć ją „legalnie” wewnątrz gry, a to nie było proste.

Grając w Phantom Pain mamy możliwość odwiedzania baz-platform innych graczy. Najpotężniejszym uzbrojeniem tych baz były bomby atomowe, które można było wykorzystać do obniżenia potencjału militarnego innych osób. Napadając jednak na wrogie bazy mieliśmy możliwość rozbrajania tych ładunków. I tu najważniejsze – sekretne zakończenie pojawia się tylko w momencie, gdy na całym świecie nie zostanie jedna podłączona do sieci osoba z atomówką w swojej bazie.

Wtedy zostaje tylko pokój, radość i to outro:

Tak więc sekretne zakończenie w MGSV pojawiło się po 5 latach od premiery na PlayStation 3 (każda platforma ma oddzielne serwery, własne bomby itd).

Na sukces nałożyło się kilka elementów:

  • Grupa na Reddicie, która od lat starała się wykonać to zadanie
  • Spadająca popularność gry na PS3 (im mniej aktywnych graczy, tym mniej bomb do rozbrajania)
  • Zepsuty licznik atomówek – z tym problemem gracze „męczyli” się od początku. W ostatnim czasie naliczał on błędnie liczbę bomb, bądź też nie naliczał wcale

Niemniej wielkie brawa!