Symulator koronawirusa trafia na Steam

Koronawirus trafia też na PC. W formie gry Coronavirus Simulator. Teraz każdy będzie mógł mieć koronawirusa. Ja, ty, oni…

Koronawirus podbija nagłówki w serwisach internetowych, wzbudzając panikę. Tymczasem są też osoby, które do tematu podchodzą na luzie. W końcu od startu epidemii, w Polsce zmarło już kilkanaście osób na zwykłą grypę. Mowa o twórcach gry Coronavirus Simulator. Jej stronę znajdziecie już na Steam.

Symulator koronawirusa – cechy

Na stronie gry przeczytamy, że Coronavirus Simulator jest klikerem, który pozwoli nam zobaczyć świat, którym powoli zaczyna władać choroba. Według twórców to właśnie świetny temat na grę, która ma „relaksować po ciężkim dniu w pracy”. A znajdziemy w niej m.in.:

  • Zróżnicowane lokacje
  • Modyfikowanie genomu
  • Poprawianie odporności wirusa na ekstremalne warunki
  • Klikanie w celu rozprzestrzeniania wirusa
  • Walkę ze szczepionkami
  • Omijanie metod wykrywania zachorowań

Brzmi głupio, ale zapewne kilka tysięcy osób sprawdzi tę grę z ciekawości. W końcu temat nośny, co zdążyli już zauważyć producenci Plague Inc. No i będzie w niej korona-ricardo-wirus. Można więc powiedzieć, że Coronavirus Simulator pozwoli nam roznosić mema… viralowo. Hue hue…

Coronavirus Simulator – data premiery

Gra startuje 21 lutego. Już dziś możecie dorzucić ją na Steam do listy życzeń, żeby daty nie przegapić. Robicie to na własną odpowiedzialność. Nie gwarantujemy, że w plikach gry nie będzie jakiegoś… wirusa.

Kurtyna.

A nie, przypomnijmy jeszcze, że z powodu epidemii w Chinach rozdaje się zboczone gry. By ludzie nie wychodzili z domów. Serio – niedawno o tym pisaliśmy.