System Shock 3 został porzucony. Podobno nikt nad nim nie pracuje

System Shock 3 pojawiał się już w zapowiedziach, jak i na wideo. Niestety, okazuje się, że prawdopodobnie przy projekcie nie pracuje już zespół OtherSide Entertainment.

Szwedzki deweloper Starbreeze najpierw zainwestował 12 milionów dolarów w System Shock 3. Niestety, pod koniec 2018 roku zaliczył sporą zapaść, z której do tej pory się nie podniósł. Obrazuje to bardzo wyraźnie wykres cen ich akcji.

Starbreeze akcje

Obecnie to mniej, niż 1/10 z ich najlepszych czasów. Odbiło się to również na projektach gier. W tym SS3, nad którym pracował niewielki team – OtherSide Entertainment. Zespół bez ogromnych pieniędzy i z zaledwie garstką pracowników, ale na pewno z ambicjami i pomysłami.

Udowodnili to, pokazując nam chociażby poniższe wideo, które pochodzi z zeszłego roku:

 

Okazuje się jednak, że w kilka miesięcy, jakie minęły od pokazania gameplaya System Shock 3, wiele może się zmienić. Jeden z byłych pracowników OtherSide uchylił rąbka tajemnicy na forum RPGCodex, przyznając, że obecnie przy grze nie pracuje żadna osoba, która przyłożyła się do stworzenia gry, jaką widzimy na powyższym zwiastunie.

Koniec System Shock 3?

Później dodał też, że System Shock 3 nie był nawet w połowie ukończony. Zespół stworzył dobre fundamenty – ciekawe mechaniki rozgrywki itd., ale wszystko było jedynie prototypami. Na tyle złożonymi, by dało się stworzyć i zaprezentować demko, ale w grze brakowało jakiegokolwiek contentu. Nie było osób, które mogły nad nim pracować. Bez dalszego wsparcia z zewnątrz, OtherSide miało zwyczajnie porzucić dalsze prace.

Trzeba jednak zaznaczyć, że to wypowiedź byłego pracownika. Na pewno ma on dużą wiedzę na temat projektu, ale bez oficjalnego komentarza ze strony studia, trzeba to uznać za plotkę. Jeżeli to jednak prawda – szkoda tak świetnej marki, jaką był System Shock. Wolałbym po stokroć kolejną część tej serii, niż Mafię 4, która prawdopodobnie właśnie powstaje – pisaliśmy o tym niedawno.