Teaser Call of Duty Black Ops: Cold War

Wreszcie potwierdzono oficjalną nazwę i… w zasadzie niewiele więcej. Ale warto ten teaser obejrzeć

Jak już wiedział chyba każdy, kolejny Call of Duty Black Ops będzie nosił podtytuł „Cold War”. Z tej okazji, Activision oraz tworzące grę studio Treyarch wydało teaser trailer. W bardzo ciekawej formie. Pokazuje on fragmenty bardzo znanego (choć niestety zapomnianego już) wywiadu ze zbiegłym ze Związku Radzieckiego Yuri Bezmenowem i wplecionymi przebitkami z prawdziwych wydarzeń.

 

Trailer robi wrażenie, ale ironia jest w nim potężna. Jeżeli nie wiecie do czego piję, to polecam obejrzeć cały wywiad z Bezmenovem i zestawić to z obecną sytuacją w USA. Można odnieść nieco inne wrażenie, niż nam Acti próbuje na trailerze przedstawić. Niemniej – nowy CoD Black Ops podobno ma wzorować się na autentycznych wydarzeniach. Podobno, bo Modern Warfare też brał kilka wydarzeń historycznych, tylko przedstawiano je w wygodniejszej dla USA narracji. Zobaczymy, może Treyarch nie popełni podobnych błędów.

Czegoś więcej o Call of Duty Black Ops: Cold War dowiemy się (wg informacji z trailera) w Verdansku (czyli Warzone) 26 sierpnia. Najpewniej odbędzie się jakaś prezentacja albo event w samej grze.