Tekken x Street Fighter ostatecznie nie powstanie | Update

Człowiek niby wiedzioł, ale się jednak (przez 11 lat) łudził…
Aktualizacja

Harada wydał oświadczenie, że nastąpiło nieporozumienie w tłumaczeniu. Tekken x Street Fighter nadal jest w stanie zawieszenia, jednak nie jest całkowicie anulowany. Niewiele to ostatecznie zmienia, ale dla rzetelności aktualizujemy wpis.

Oryginalny wpis:

Tym razem to już oficjalne – sam twórca Tekkena Katsuhiro Harada oraz odpowiedzialny za Tekkena 7 Kouhei Ikeda – potwierdzili, że kolaboracja Bandai Namco i Capcomu ostatecznie nie dojdzie do skutku. Informacja pojawiła się na YouTubowym kanale Harady – Harada’s Bar. Dla przypomnienia – Street Fighter x Tekken został wydany przez Capcom już w 2012 roku. Natomiast gra Tekken x Street Fighter miała działać na silniku 3D Tekkena i być tworzona przez Bandai Namco.

Po raz pierwszy Tekken x Street Fighter ogłoszono jeszcze w 2010 roku. W 2016, Harada ogłosił, że projekt zostaje wstrzymany ze względu na podzielone bazy graczy (o ile dziwne tłumaczenie by to nie było). Następnie, w 2019 roku Harada znowu potwierdził, że gra jest produkcji, jednak postępuje bardzo powoli. W ostatnim odcinku Harada’s Bar stwierdza on jednak, że gra była gotowa w 30% i projekt oficjalnie umarł.

akuma tekken 7
Akuma w Tekken 7 to jedyny, „żywy” z efektów prac nad Tekken x Street Fighter

Dziwny to był epizod. Trudno usprawiedliwić tak powolne prace nad Tekken x Street Fighter, szczególnie że sam Harada stwierdza, że modele i nawet dubbing był już częściowo gotowy. Coś musiało konkretnie nie zadziałać (lub Tekken 7 zadziałał aż za dobrze) i projekt zamknięto. Może kiedyś Harada albo Ikeda będą bardziej wylewni i dowiemy się nieco więcej.

Źródło: TheGamer