Temtem – klon Pokemonów w wersji MMO

Nintendon’t, więc ktoś w końcu „will do”. Ile można czekać na poprawne MMO w świecie, który do MMO wydaje się być stworzony?

Fani czekają na poprawne Pokemony w wersji MMO zdecydowanie zbyt długo. Sukces Pokemon Go, Let’s Go oraz Sword/Shield pokazał, że gry w zbieranie i napierniczanie się potworkami mają nadal sporą nośność. Znalazło się więc kilku twórców, którzy próbują swoich sił na tym polu. Bo czemu nie? Ostatnio wspominaliśmy DokeV – MMO klona Pokemonów od studia Pearl Abyss, twórców Black Desert. Kontrowersyjne Ooblets to również próba odebrania części rynku Kieszonkowym. Jak się okazuje, całkiem niedługo ma się pojawić gra, która łudząco przypomina Pokemony.

Mowa tu o tytułowym Temtem – grze, która na pierwszy rzut oka wygląda jak bootleg Pokemonów, ale nie do końca. Bo stylistyka i mechanika wydają się być nieco bardziej dojrzałe. Temtem ma być też stworzony całkowicie pod multiplayer. Innymi słowy – ta gra to dosłownie wykorzystanie dwóch największych zarzutów, jakie stawiane są GameFreakowi. Czyli że fani Pokemonów dorośli a Pokemony nie (gry nadal zdecydowanie celują w młodego odbiorcę) oraz brak poprawnego multiplayera. Wiele osób uważa też, że Temtem wygląda tak, jak Pokemony powinny i GameFreak powinien schować się w kąt, gdyż małe studio indie było w stanie stworzyć coś, co już prezentuje co najmniej tak samo dobrze (trochę brakuje do „lepiej”). Zresztą, zobaczcie sami:

 

W styczniu rusza early access i Temtem nie mógł wybrać lepszego momentu na premierę. Mimo świetnej sprzedaży, wielu graczy czuje ogromny niedosyt po nowych Sword & Shield. Gra jest bardzo krótka i zmaga się z masą problemów oraz niedoróbek. No i nadal brak konkretnego multi. Rynek nie znosi próżni. Jako że przez 23 lata istnienia Pokemonów nie doczekano się tej gry w wersji MMO, to inni próbują to wykorzystać. Prędzej czy później komuś wyjdzie. A leniwy GameFreak zostanie wtedy z ręką w nocniku. Czy Temtem będzie w stanie walczyć z Pokemonami? Mimo wsparcia Humble Bundle jako wydawcy, nie wydaje mi się. Ale jeżeli osiągnie nawet wymierny sukces, to może nieco pobudzi innych twórców do walki w tej kategorii gier.

Więcej o Temtem na stronie gry.

Źródło: Gematsu