Terraria anulowana na Stadia, bo Google zablokowało konto twórcy gry | Aktualizacja

To jak Google traktuje swoich klientów to już nawet nie jest żart… Tylko żal

Terrarii chyba nie muszę przedstawiać. „Minecraft w 2D” ma swoją dość sporą rzeszę fanów, która powiększyła się znacznie, gdy PewDiePie prowadził z niej serię streamów. Niezwykle przyjemna gierka, która idealnie nadaje się na porty na różne platformy, a przede wszystkim na usługi cloudowe, jak np. Google Stadia. Terraria nigdy jednak nie ukaże się na tę platformę, gdyż twórca ma po prostu dość podejścia do klientów, jakie ma Google.

terraria gog

Główny twórca Terrarii Andrew Spinks, w dość wymownej serii Tweetów poinformował, że ma dość takiego traktowania przez Google. Od 3 tygodni ma (jak twierdzi Andrew) bezpodstawnie zablokowane konto Google, które posiada od 15 lat. Jako, że Google nie dał mu żadnego, sensownego rozwiązania, to on anuluje Terrarię na Stadię. Co ciekawe – dotychczas nie mieliśmy oficjalnej informacji o tym, że Terraria na Stadię w ogóle powstaje. Jedyny przeciek dotyczył pojawienia się wersji na Stadię w bazie PEGI.

W sumie niby nic, ot jedna mała gierka nie trafi na Stadię. Dla studia to na pewno niewielka strata, dla Stadii zdecydowanie większa. I to kolejny cios w ich – i tak już mocno nadszarpniętą – renomę. Zresztą, chyba już nawet samo Google nie wierzy w Stadię.

Źródło: Polygon 

Aktualizacja 1.03.2021

Po odblokowaniu konta twórcy i wyjaśnieniu sprawy, Terraria pojawi się jednak na Stadia.