Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 remake w drodze

Zgodnie z oczekiwaniami, Activision zaczyna wypuszczać remake’i swoich dawno wygasłych franczyz

Acti poczuło wiatr po udanych remasterach Crasha Bandicoota i odświeża swoje pozostałe marki. Ruch, którego spodziewał się chyba każdy będący w temacie, szczególnie że Activision coś tam pobąkiwało, że wydadzą sporo gier. Każdy wiedział, że chodzi o remake’i – jedyną niewiadomą było to, która seria będzie kolejna. Padło na Tony’ego Hawka. Nie po raz pierwszy zresztą. Hawk miał już remastera HD w 2012 roku, który nie przyjął się zbyt dobrze. Różnica jest taka, że obecnie dostaniemy pełny remake, a nie tylko podbitą rozdzielczość.

Najpierw sam Tony Hawk ogłosił, że dwie pierwsze części sygnowane jego nazwiskiem dostaną odświeżenie w wersji HD, potem doniesienia potwierdził wpis na oficjalnym profilu Tony Hawk’s Pro Skater na Twitterze. Remake ma wspierać 4k, odświeżone mają być trasy i skaterzy i w zasadzie wszystko to samo co z Bandiccotem (nawet to samo studio robi remake). Dla mnie jednak najważniejszą informacją jest, że towarzyszyć nam będzie oryginalna ścieżka dźwiękowa. Chyba nie jestem jedyną osobą, której gry z Hołkiem dowiozły amerykańskie brzmienia po raz pierwszy.

THPS1+2 splitscreen
Mamy dostać też multiplayer online oraz split-screen

Do tej beczki miodu jeszcze drobna łyżka dziegciu – wszystko wskazuje na to, że wersja PC będzie Epic Store Exclusive (lepszego klienta niż chciwe Acti, Epic znaleźć nie mogło). Na końcu trailera widać logo „Epic Games Store” i jednocześnie nie ma Battle.net (nie ma go również w opisie drobnym drukiem, gdzie zawsze się Bnet znajdował). Dość dziwne zagranie, szczególnie że Acti ma dość sporą bazę użytkowników w swoim Battle.net. Możliwe, że chcą dotrzeć do większego grona (marny wybór w takim razie) lub zachować Battle.net tylko do gier sieciowych. Ale to szczegół.

Gra ukaże się 4 września bieżącego roku