Torchlight III oficjalnie zapowiedziane. Zastąpi Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers miało pojawić się w zeszłym roku. Ostatecznie nie ukaże się nigdy. Twórcy zmienią w grze kilka rzeczy i wydadzą ją jako Torchlight III w 2020.

Torchlight Frontiers po raz pierwszy zostało zapowiedziane w sierpniu 2018 roku. Wersje alfa testowany były już wiosną 2019 roku. W skrócie gra miała być następcą Torchlight II z funkcjami multiplayer. Kolorowy klon Diablo miał skręcić nieco w stronę MMO, ale ostatecznie projekt nie do końca się przyjął. Najpierw, pod koniec 2019, dowiedzieliśmy się, że gra została przesunięta na 2020, a dziś dowiadujemy się, że Torchlight Frontiers nie ukaże się w ogóle.

Ale nie wszystko idzie do kosza. Większość gry zostanie przeniesiona do nowego projektu. Mowa o Torchlight III, które zapowiedział szef pracującego nad nim studia Echtra Games – Max Schaefer:

 

W grze wciąż znajdziemy wieloosobowy tryb kooperacji. Z największych zmian ucieszą się na pewno fani klasycznego modelu biznesowego. Frontiers planowane było jako gra-usługa, za której kolejne elementy trzeba było płacić. Torchlight III zostanie wydane w systemie jednokrotnego zakupu, bez konieczności płacenia za sezonowe przepustki i inne tego typu wymysły. Gra pojawi się również na platformie Steam, co także nie było wcześniej zapowiadane.

Poniżej jeszcze króciutki zwiastun:

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie gry. Tymczasem zapraszam do poczytania o tym, że przyszłość MMO to gry mobilne.