Tryb Spoczynku w PlayStation 5 może prowadzić do zepsucia konsoli

Jeżeli przy okazji odpalacie wiele gier z zewnętrznych nośników, to konsola zdaje się gubić i przy próbie wejścia w Tryb Spoczynku może się nawet zbrickować

PlayStation 5 zdaje się mieć problem z oprogramowaniem, który u przynajmniej jednego z recenzentów sprzętu, YouTubera Jeremy’ego Pentera, doprowadziła do całkowitej blokady konsoli. W kilku innych przypadkach, w tym Jeffa Gerstmanna z Giant Bomb i streamera o nicku Tefty, doszło do pojawienia się błędów w konsoli. W tych przypadkach miało to miejsce w tych samych okolicznościach – podłączony zewnętrzny nośnik (można z niego odpalać gry z PS4) i wejście do Trybu Spoczynku.

Jak jednak można wyczytać w wątku na Reddicie, podobne błędy spotykają również użytkowników, którzy nie podłączali do konsoli żadnych zewnętrznych nośników. Mimo to, przy wejściu w Tryb Spoczynku, konsola odmawiała posłuszeństwa – pojawiały się błędy, bądź też wymuszany był restart konsoli.

Dziś pojawiła się już pierwsza aktualizacja do PlayStation 5, natomiast nie wiadomo, czy naprawia ona ten konkretny problem. Wiemy jednak, że Sony podczas tej premiery wiele szczęścia i ciepła od graczy nie ma. My też niedawno pisaliśmy o „dziwnych perypetiach” padów do PlayStation 4 i PS5.

Szukasz prezentu? Sprawdź smartfony Motorola:

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Play

Motorola Moto E7 Plus