Twitch wprowadza funkcję streamów wyłącznie dla subskrybentów

Na Twitchu wprowadzono funkcję, pozwalającą na ekskluzywne streamy dla subskrybujących. Do tej pory subskrypcja streamera dawała kilka bonusów w postaci wlepek na czat albo czegoś innego, jednak ogólny stream był dostępny dla każdego. Do dziś.

Chyba każdy spodziewał się wprowadzenia tej funkcji i było to jedynie kwestią czasu. Obecnie z funkcji mogą korzystać partnerzy Twitcha, którzy nie naruszyli zasad serwisu przez ostatnie 90 dni. Czyli Dr. Disrespect nie może jej użyć. Ale to nie koniec – od razu pojawiły się głosy, że funkcja istnieje tylko i wyłącznie dla atencyjnych panienek, które nie do końca prowadzą streamy o grach. Już od jakiegoś czasu prowadziły „ekskluzywne” streamy dla swoich subskrybentów albo wpłacających donate.

Twitch nie ma problemu z tym, że taki stream nie ma nic wspólnego z grami, gdyby tak było, to już dawno by zbanował wszystkie roznegliżowane userki. Zamiast tego, wprowadzono kategorię IRL (in real live), gdzie owe panie mają zapewnioną spokojną przystań. Twitchowi się mogło nie podobać, że owe streamerki wykorzystują Twitch i potem uciekają na prywatne rozmowy na Skype albo gdzieś indziej, żeby nadawać bardziej pikantne treści, nie do końca dozwolone na Twitchu. Twitch od razu zapewnił, że nie, to na pewno nie dlatego:

Streamy nie będą prywatne. Podczas streamu dla superfanów dostępny będzie podgląd, także ekskluzywny stream nie jest w pełni prywatny. Każdy może podejrzeć co się obecnie dzieje i dołączyć, płacąc subskrypcję.

Mało wiarygodne, szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę, że obecne zasady Twitcha zakazują występowania przed kamerą w dekolcie… Jak widać na powyższym screenshocie, Twitch rygorystycznie egzekwuje swoje zasady, kappa. Funkcja jest obecnie w fazie beta i zbiera mieszane opinie. Większość partnerów Twitcha związanych z grami nie widzi po prostu sensu w ograniczaniu zasięgu dla swojej widowni. I przy takim stanowisku stoję również ja.