Twórca Vlaheim uchyla rąbka o nowej zawartości w grze

Twórcy wydają się nie spoczywać na laurach – chociaż mieliby do tego pełne prawo

Valheim to zdecydowanie zaskoczenie roku. Gra szturmem zdobyła Steama i obecnie przekroczyła ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy. Jako że jest to early access, to gracze zaczęli się obawiać, że jej rozwój stanie w miejscu i gra nigdy nie zostanie w pełni wydana. Na szczęście, nie zapowiada się na to. Twórcy podzielili się roadmapą dla nowej zawartości, a ekipa PCGamer dopytała twórcę Henrika Törnqvista o szczegóły poszczególnych aktualizacji.

valheim updates

Update 1: Hearth and Home 

Aktualizacja ma skupiać się na budynkach, zwiększeniu liczby elementów oraz ogólnie rzeczach skupionych wokół domu. Ma pojawić się więcej przepisów, receptur, itp.

Update 2: Cult of the Wolf

Iron Gate nie doprecyzował zbyt wiele o tej aktualizacji. Ma skupiać się wokół eksploracji i na walce.

Update 3: Ships and the Sea 

Nazwa mówi sama za siebie – więcej zawartości do statków i morza, które ma być znacznie „żywsze” i działać jak biom.

Update 4: Mistlands 

Ta aktualizacja doda nowy biom do Valheim. Razem z nowymi przeicwnikami, bossem, surowcami i wszystkim, co odróżnia od siebie biomy.

Wszystkie powyższe aktualizacje mają ukazać się do końca tego roku. Twórcy wspominają też, że do gry w międzyczasie może pojawić się sporo innej zawartości, jak np. minibossy. Cały mini-wywiad możecie przeczytać tutaj. Jeżeli ciekawi Was, jak idzie nam budowa Żabki i Pensjonatu Bekas w Valheim, followujcie nasz kanał na Twitch.