Twórcy przypadkowo upgrade’ują Control do edycji Ultimate. A podobno się nie dało

Kłamstwo ma krótkie nogi. Wydawca Control przekonał się, że czasem lepiej po prostu nie kłamać

Niezłą gafę strzeliło 505 Games, które wydało zeszłoroczne Control. Gra wyszła w kilku wersjach, m.in. Deluxe oraz Ultimate Edition. Jak to z tymi edycjami bywa, mają one swoje dodatkowe bonusy i gratisy. Edycja Ultimate (którą wydano dopiero niedawno) obejmuje m.in. darmową wersję tej gry na konsole nowej generacji (Xbox Series oraz PlayStation 5). Wiele osób pytało więc, czy jest możliwość upgrade’owania wersji Deluxe do Ultimate za mniejszą dopłatą. Remedy nieźle się w tym poście nagimnastykowało, aby wyjaśnić że nie ma takiej opcji. Wszystko jednak wskazuje, że jest to po prostu kłamstwo.

Już samo stwierdzenie, że w 2020 roku i erze cyfrowych edycji taki upgrade jest niemożliwy, śmierdzi dość mocno. Na szczęście samo Remedy albo 505 Games udowodniło, że upgrade zrobić się jednak da. Gdyż, jak raportują użytkownicy forów – ich edycja Control Deluxe zmieniła się na Ultimate. Bez przyczyny. Na dowód przedstawiali zdjęcia swoich edycji. Po kilkunastu godzinach dało się nawet downgrade’ować wersję ponownie do Deluxe, co 505 Games uczynił.

remedy tez remedy

 

Nie za dobrze to wygląda. Cała gimnastyka 505 Games i jej tłumaczenie, dlaczego nie da się ulepszyć swojej wersji gry są kompletnie wyssane z palca. Wszystko wskazuje na to, że to wyłącznie brak dobrej woli wydawcy i chęć podwójnego zarobienia na tej samej grze, a nie ograniczenia.

Źródło: GamesRadar+