Twórcy Star Citizen przygotowali roadmapę o tym, kiedy zrobią roadmapę dla Squadron 42

Tak, przeczytaliście nagłówek poprawnie. Nie, nie zrobiliśmy w nim błędu. Nie, to nie jest żart

Jeżeli nie wiecie, co to Squadron 42, jest to odłam Star Citizen który powstał w wyniku rozdzielenia projektu SC na grę online oraz fabularny offline. Początkowo Star Citizen miał łączyć w sobie kampanię dla jednego gracza oraz tryb online, jednak na pewnym etapie Cloud Imperium Games postanowiło rozbić tytuł na dwie osobne gry. To tak skrótem, bo nic w historii Star Citizena krótkie nie jest.Wracając do Squadron 42…

squadron 42 wallp

Squadron 42 miał wyjść lada dzień, ale nagle jakoś ucichł i gracze nie dostają o nim żadnych informacji. Co ciekawe – 4 miesiące temu CIG już raz obiecał więcej info o Squadron 42. Dla CIG oraz Robert Space Industries zrobiło się gorąco, gdyż gracze, którzy dotychczas sypali sowicie pieniążkami, zaczęli organizować bojkot gry, wstrzymanie kupowania statków, etc. Do tego pojawiło się kilka artykułów na ten temat w zagranicznych mediach. CIG stanęli na wysokości zadania i… dali sobie dwa miesiące (!) na wyjaśnienie, czemu plan nie pokrywa się z realizacją. Oto mini-roadmapa, jaką sprzedał graczom Cloud Imperium Games:

  1. Give an explanation of the goals of our new Roadmap and what to expect from it
  2. Show a rough mockup of the proposed new Roadmap
  3. Share a work in progress version of the Roadmap for at least one of our core teams
  4. And then finally transition to this new Roadmap

Tak, CIG ewidentnie robi sobie jaja z graczy i liczy, że gracze to łykną (co najpewniej się stanie). Zamiast wyjaśnienia, na jakim etapie SQ42 obecnie się znajduje studio planuje „przenosiny na nową roadmapę”. Jeżeli nam nie wierzycie – tutaj link do posta ekipy CIG. Trudno w tej sytuacji uwierzyć w wiarygodność CIG oraz że gra w ogóle kiedykolwiek powstanie. Szkoda, bo oba projekty zarówno Star Citizena, jak i Squadron 42 wyglądały całkiem nieźle. Musimy jednak pamiętać, aby nie podniecać się zbytnio samymi prezentacjami.

Źródło: Eurogamer