Ubisoft w pełni wspiera GeForce Now

Dobre wieści dla korzystających z chmurowego grania od zielonych. Pierwszy, wielki wydawca potwierdza, że zostaje na platformie

Podczas, gdy Bethesda, Capcom, 2K i Activision-Blizzard odchodzą, Steam oraz EA nabierają wody w usta, jeden z wydawców idzie kompletnie pod prąd. I ku zaskoczeniu, jest to wydawca uchodzący za dość „chciwego”, który ładuje masę mikropłatności praktycznie w każdej grze. Mowa o Ubisofcie, który na GeForce Now planuje pozostać. Zostać to nawet mało powiedziane. Ubisoft chce nie tylko być na GeForce Now – chce mieć tam całą swoją bibliotekę i wspiera cały projekt. W odpowiedzi na pytanie zadane przez Kotaku, odnośnie obecności Ubisoftu na GeForce Now możemy wyczytać:

Ubisoft w pełni wspiera GeForce Now od NVidii, umożliwiając pełny dostęp do naszych gier PC, zakupionych w każdych, wspierających sklepach. Wierzymy, że jest to przodująca usługa, która daje możliwość obecnym i nowym graczom na PC wysokiej jakości doświadczenia z większym wyborem, jak i gdzie grają w swoje ulubione gry.

Słowa padły od Chrisa Early, który jest dość wysoko postawionym pracownikiem Ubisoftu (pełni rolę starszego wice-przewodniczącego ds. partnerstwa). Spodziewałem się po Ubisofcie zgoła odmiennego stanowiska. Wszak pracował z Google Stadia nad dostosowaniem Ghost Recon: Breakpoint i dorzucił nawet kilka ekskluzywnych dla tej platformy usług. Pisaliśmy o tym tutaj. Ale dobrze, że Ubi pomyślało i nie ograniczyło się w żaden sposób.

stream connect stadia

Widać, że bardziej rozsądni wydawcy nie upatrują w GeForce Now zagrożenia, a szansę. Usługa grania w chmurze zwiększa bazę potencjalnych graczy do wszystkich posiadaczy sensownego łącza Internetowego, a tych jest znacznie więcej, niż osób, które mają w domu gamingowy high-endowy PC. Przez taki GeForce Now spokojnie zagramy na słabym laptopie, wystarczy że ma sensowną kartę sieciową i już. Tak, granie na Macu też jest możliwe 😉

Źródło: TheGamer, Kotaku