Valorant organizuje turniej Twitch Rivals na premierę…

Pula nagród wynosi 200 000 $. To tak gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał, dlaczego wszyscy profesjonalni gracze przechodzą na Valoranta

Zacznę neutralnie – Riot Games organizuje turniej z okazji oficjalnej premiery Valorant. Turniej ma się odbywać w wielu regionach i skupiać współpracujących graczy. Pula do wygrania wynosi 200 000$, a całe wydarzenie odbędzie się pod flagą Twitch Rivals. Turniej startuje 2 czerwca, wraz z premierą gry. Obecnie, beta jest wyłączona i już w przyszłym tygodniu każdy będzie mógł zagrać w FPS Riota. Rozgrywki będzie można śledzić na kanale Twitch Rivals.

twitch rivals

Dobra, to teraz ode mnie – Valorant to nowy Fortnite, tylko jeszcze bardziej. Gra jest pompowana wręcz w niemożliwym zakresie. Organizowanie tak dużego eventu na premierę gry, kiedy jeszcze nie wiadomo czy w ogóle się przyjmie i spodoba jest… no sam nie wiem jak to nazwać. Ale przynajmniej mamy już potwierdzenie, że e-sportowcy przerzucają się do Valoranta nie dlatego, że gra jest super i wspaniała, tylko dlatego że Riot pompuje przeogromne pieniądze na e-sport tej gry. Pisałem o tym już tutaj i przypomnę – nie ma w tym żadnej winy zawodników. To praca jak każda inna, więc idą tam, gdzie są pieniądze. Zrozumiałe.

Obecnie nie ma nawet zbytnio konkurenta, który mógłby rzucić Riotowi wyzwanie. Ale byłoby też całkiem śmiesznie, gdyby gra okazała się nie tak popularna, jak Riot oczekuje.

Źródło: PCInvasion