Valve Index VR znów w sprzedaży – spiesz się, jeżeli chcesz go dostać

Zestaw VR od Valve o nazwie Index, przez dłuższy czas nie był dostępny w sprzedaży. Od kilku minut znów można go kupić. Jak długo? Nie wiemy.

Valve zostało przytłoczone liczbą zamówień za swój zestaw wirtualnej rzeczywistości. Do tego stopnia, że gogle zniknęły ze sklepów na całym świecie, bo… po prostu zostały wyprzedane. Pisaliśmy o tym newsa – sprawdźcie sami. Wszystko oczywiście przez Half-Life: Alyx, które w pierwszej zapowiedzi wyrwało nas z butów, a ostatnio – za sprawą kilkuminutowych gameplay’ów, pozbawiło szczęk. Szukamy ich po podłodze.

Ale wtem! Jak za czasów PRL, tak dziś Valve „rzuciło na półki” zestaw Index VR. Możecie go kupić poprzez Steam. Niestety, zabawa ta nie jest wcale tania. Żeby cieszyć się Valve Index, musicie zainwestować 4669 złotych, a więc kwotę, która przekracza miesięczną pensję przeciętnego Polaka. No cóż, nikt nie obiecywał, że będzie tanio.

Janusz Alert!

Pozwoliłem sobie na takie wtrącenie, bo może się okazać, że zakup Valve Index będzie inwestycją. Jeżeli Half-Life: Alyx wypali, a zestawów nie będzie na rynku, cena na Allegro, czy innych aukcjach może pójść w górę. W Alyx zagramy też na innych zestawach, ale najlepsze doznania mają płynąć właśnie z zabawy z dedykowanym sprzętem od Valve.

Ale jak nie dorobicie się majątku na aukcjach, to nie zrzucajcie winy na nas!