Valve uruchamia własną usługę do grania w chmurze – Steam Cloud Play

A w zasadzie takie nie do końca granie w chmurze Valve. Ale jak to ekipa Gabena ma w zwyczaju, poza ogłoszeniem nowego serwisu, pojawiła się możliwość przetestowania usługi

Już od kilku dni krążyły przecieki o tym, że Steam ma wejść na rynek grania w chmurze. Nie dość, że Valve potwierdził powstanie usługi, to od razu można wskoczyć do bety i przetestować, jak na ten moment chmura Parowa działa. No więc czym ma wyróżniać się usługa Steam od pozostałych?

Currently Nvidia GeForce NOW is available in North America, Western Europe and Asia Pacific. Steam users will need to download the GeForce Now client and connect their Steam account to the GFN service to play their Steam Library. The user may pay a subscription cost to use the GFN service.

Wszystkim, jeżeli przyrównamy ją do Google Stadia czy xCloud Xboxa i w zasadzie niczym, jeżeli przyrównamy Steam Cloud Play do GeForce Now od Nvidii. Podobnie jak w usłudze zielonych, nie ma konieczności kupowania gier po raz drugi – wybieramy jedynie platformę do grania.

geforce-now-power-to-play-1280x680

Innymi słowy – Steam Cloud działa na GeForce Now, de facto łącząc te dwie usługi (biblioteka Steam do ogrania na GFN). Aby uniknąć kontrowersji, w jakie wplątał się GeForce Now, twórcy gier muszą ręcznie dodać chęć uczestniczenia w programie. Niewykluczone, że w przyszłości dojdzie więcej platform do grania w chmurze. Jeżeli chcecie przetestować granie w chmurze od Valve, możecie zapisać się pod tym linkiem.

Źródło: DSOGaming