Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 traci developera i datę premiery

Sytuacje tego typu już się zdarzały, jednak nadal są raczej rzadkością.

Nie są to dobre wieści dla fanów Vampire: The Masquerade i uniwersum World of Darkness. Od dość dawna zapowiadany i w nieskończoność przesuwany Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nie pojawi się w tym roku. Na domiar złego, wydawca (Paradox) ogłosił, że studio Hardsuit Labs, pracujące nad grą zostaje od niej odsunięte. Poniżej możecie przeczytać ogłoszenie, jakie wydali twórcy:

bloodlines 2 cancelled

Zmiana developera to nie jest rzadki widok, jednak nie na takim etapie zaawansowania prac. Bloodlines 2 miało wyjść jeszcze w tym roku, do tego gra miała bardzo silny marketing, preordery, edycję kolekcjonerską, była prezentowana na różnych pokazach, widzieliśmy też sporo gameplayu (który jednak nie powalał). Wszystko wskazuje na to, że Paradox nie był zadowolony z efektów prac studia. Przewidując rychłą porażkę, zdecydowano się jednak wyciągnąć wtyczkę.

Na obecną chwilę nie wiadomo nic – jakie było zaawansowanie prac, ile gry udało się stworzyć oraz czy Bloodlines 2 nie będzie tworzone całkowicie od nowa. Zniknęła też dotychczasowa strona gry. Nie wiadomo też, czy cokolwiek, co stworzyli poprzedni twórcy będzie ponownie użyte. Nie został też ogłoszony nowy twórca. Nie da się nie zauważyć, że gra ostatecznie może się w ogóle nie pojawić.