Warframe dodaje gitary. Tenno – play Despacito

Nie można odmówić kreatywności studiu Digital Extremes. Twórcy dodali do sieciowego loot shootera o kosmicznych Ninja… Guitar Hero. Wiadomo, jakie melodie zaczęli odtwarzać gracze.

Żeby być bardziej precyzyjnym, granie umożliwia przedmiot o nazwie Shawzin i nie mam zielonego pojęcia, czy to jakiś istniejący instrument, czy wymyślony na potrzeby gry. Tłumacz niestety nie pomaga. W każdym razie – owy Shawzin pozwala na odtwarzanie melodii za pomocą kombinacji 6 przycisków. Klawiszami 1, 2 i 3 wybieramy strunę, [Tab] przełączamy skalę (są 3 pentatoniczny główny, heksatoniczny lub chromatyczny), spacją robimy vibrato i lewym przyciskiem myszy napierniczamy w struny. Efekt w niektórych przypadkach jest wręcz genialny. Gracze mogą dorzucać do minigry taby, pozwalające każdemu spróbować swoich sił. Poniżej świetnie wykonany Rasputin

 

Przyznam szczerze, że Warframe jest bardzo specyficzną grą. Nie tylko pod kątem owych minigierek, ale samego gameplayu. Zabierałem się za niego już chyba 4 razy ale nigdy nie wkręciłem na dobre. Trochę mi smutno z tego powodu. Tenno, play Despacito:

Wpaść na taki pomysł, żeby zwiększyć popularność gry potrafi chyba tylko ekipa Digital Extremes. Jak nie wylot w kosmos, to granie na gitarze. Pozostali twórcy – patrzcie i uczcie się. Zamiast walić bezsensowne mikropłatności, tak się popularyzuje grę i zdobywa wiernych fanów. Na koniec zostawiłem chyba najbardziej kosmiczne wykonanie, jakie udało mi się znaleźć – Through the Fire and Flames Dragon Force. I nie, nie fragment – cała piosenka. 7 minut brzdąkania na kosmicznym ukulele. Chyba widziałem już wszystko.