„Wielki projekt” związany z Pokemonami okazał się chińskim cash-grabem

No bo jak inaczej nazwać Pokemon MOBA na urządzenia mobilne, tworzone przez Tencent?

Od jakiegoś czasu, The Pokemon Company (Game Freak) zapowiadał „duży” projekt związany z Pokemonami. Większość spodziewała się odpowiedzi na wyrastające powoli konkurencyjne gry np. TemTem, czyli WRESZCIE wyczekiwany MMO w świecie Pokemonów. Niektórzy spekulowali kilka innych opcji np. zrzynka z animal crossing albo jakiś większy spin-off. Niestety – moje czarnowidztwo tym razem zwyciężyło i tak jak nie spodziewałem się niczego po Game Freak, to i tak jestem rozczarowany.

 

Pokemon Unite! Oto nowa gra, której nazwa może sugerować właśnie jakieś MMO czy coś w ten deseń. Niestety, z krótkiej przebitki łatwo wywnioskować, że będzie to napakowana na siłę mikrotransakcjami gra MOBA do tego jeszcze na mobile (i Switcha). Gdyby tego było mało, tworzona jest przez chiński Tencent, który specjalizuje się właśnie w takich cash-grabach. Całość ubrano w bardzo nostalgiczny trailer, który jeszcze dołożył w efekcie do pieca.

Fani szybko zareagowali w postaci minusowania powyższego trailera na potęgę. Raczej nic to nie przyniesie i gra swoje zarobi. Niestety, więcej na ten moment nie wiadomo, gdyż jak widać na trailerze – „Stay tuned for more information”…. Żałosne…

Źródło: Gamerant