Wkurzeni fani robią najazd na czat turnieju Hearthstone

Tematem krytyki oczywiście ostatnie zmiany w modelu monetyzacji tej popularnej karcianki.

Wczoraj miał miejsce Darkmoon Duel-Fest! – jeden z większych turniejów Hearthstone, gdzie do wygrania było aż 200 000 $. W normalnej sytuacji, taki turniej powoduje ogromne zainteresowanie fanów i jeszcze większe emocje. I oba te elementy były, tylko nie przez zmagania graczy, a – znowu – przez zachowanie Blizzarda. Poszło o kontrowersyjny battle pass.

hearthstone graph stad1

Owy battle pass, nazwany ładnie „Tavern Pass”, zastąpił znane dotąd zadania dzienne. Gracze szybko jednak wydedukowali, że system jest wyjątkowo niekorzystny i nie dość że wymaga wydania pieniędzy, ogromnego grindu, to do tego umożliwia znacznie mniejsze pozyskiwanie paczek. Fani nie przepuścili okazji, aby dać wydźwięk swojemu niezadowoleniu i zalano chat turnieju hasłami #StopTheBlizzardGreed, #Greedstrone, Bli$$ard czy #FixTheGame.

playhearthstone boycot

Czy akcja przyniesie efekt? Trudno powiedzieć. Gracze musieliby po prostu nie kupować tego passa, żeby Blizzard (a raczej Activision) go wycofało. Jak już pisaliśmy kilka razy, Blizzard jest obecnie kulą u nogi w grupie Activision-Blizzard. Jako że Acti coraz bardziej przejmuje schedę, to próby wyciśnięcia każdego grosza z gier Blizza raczej nie powinny dziwić. I mało prawdopodobne, żeby kiedykolwiek się to zmieniło.

Źródło: Gamerant

Szukasz prezentu? Sprawdź smartfony Motorola:

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Play

Motorola Moto E7 Plus