World of Tanks – 10 urodziny serwera EU oraz dziennik deweloperów z czechosłowackimi czołgami

Nie da się ukryć – ostatnio troszkę się w World of Tanks dzieje. Nadal trwa event z okazji 60 rocznicy lotu Gagarina, a tymczasem już jutro startuje kolejne wydarzenie rocznicowe. A gdzieś w tle jeszcze migają nam zapowiedzi czechosłowackich czołgów ciężkich.

Dziś są Twoje uroooooodziny

Event urodzinowy w World of Tanks potrwa od 10 do 20 kwietnia (czyli standardowo do 19, chyba że ktoś gra do 6 rano). Codziennie będziemy mogli dostać nagrodę z danego dnia – wystarczy wykonać mega-ultra-arcytrudną misję pt. „rozegraj bitwę”. Przy czym warto odnotować, że misję możemy wykonać tylko danego dnia, więc dla pełnej puli nagród musimy rozegrać łącznie 10 bitew.

WoT

Jeśli to ogarniemy, o to będzie się działo. Wóda i dzi… no dobra, może nie aż tak. Ale 3 dni konta premium, darmowy czołg 3 poziomu (albo rekompenstata za niego hłehłe), rezerwy czy książeczki szkoleniowe to wystarczająco dobra zachęta. Wiadomo jednak, że misje to nie wszystko. Dlatego dostaniemy też zniżki. Na wszystko. BOGACTWO CZĘŚĆ GŁÓWNA:

  • Zniżki na czołgi premium za gełda – 50% za V tier, 30% VI-VII, 15% VIII
  • Zniżki na czołgi standardowe – 50% za V tier, 30% za VI-VII, 20% VIII-X
  • 50% zniżki na wyposażenie, materiały eksploatacyjne, miejsca w garażu i personalizacje.
    WoT

A jakby wam było mało, to jeszcze mamy gwiazdeczki x5 i szansę na wygranie Type59 za oglądanie oficjalnego kanału Twitcha. Pełna zapowiedź eventu TUTAJ.

Dziennik developerów: czechosłowackie czołgi ciężkie

Nowa linia w World of Tanks to zawsze coś, na co czekają setki starych gr

aczy. W końcu niektórzy, tak jak ja, nie za bardzo mają co farmić. Poza hajsem na kolejne X. Dlatego każda kolejna gałązka drzewa jest bardzo mocno wyczekiwana. Póki co czechosłowackie czołgi są w fazie projektowania, ale developerzy podzielili się wstępnymi założeniami. Czechosłowackie czołgi będą w swoich założeniach czerpać zarówno z technologii niemieckiej jak i radzieckiej. Linia rozpocznie się od Skody T25 i przejdzie w VZ44.1, który będzie swojego rodzaju łącznikiem między czołgami ciężkimi a średnimi.

Kolejne pojazdy będę już typowymi „heavikami”. Ich cechą wyróżniającą będzie możliwość korzystania z działa magazynkowego mieszczącego dwa pociski. Więcej możecie zobaczyć na powyższym filmiku.