Wreszcie pokazano gameplay Kimetsu no Yaiba – Hinokami Keppuutan

Fani bijatyk i anime będą zadowoleni. Zdecydowanie.

No wreszcie pokazano, jak ta gra będzie wyglądać. Dość już miałem wiadomości, że „Kimetsu no Yaiba – Hinokami Keppuutan jest w drodze”. Była ona tak długo teasowana, że po prostu nie chciało mi się już o niej nawet czytać. Na szczęście, dzięki portalowi Gematsu możemy zobaczyć gameplay z nadchodzącej bijatyki. Na ten moment pokazano jedynie 5 grywalnych postaci, jednak docelowo ma być ich więcej. Poniżej wspomniany filmik, ale ostrzegam, że sporo na nim japońszczyzny i udawanych zachwytów nad każdym elementem.

Dla niekumatych: Kimetsu no Yaiba – Hinokami Keppuutan to gra bazująca na bardzo popularnym anime i mandze. Jak popularnej? Ano tak popularnej, że egzemplarzy mangi Kimetsu no Yaiba sprzedało się w zeszłym roku więcej, niż wszystkich komiksów Marvela i DC… oraz całego komiksowego rynku amerykańskiego łącznie. Siedmiokrotnie więcej (100 mln do 15 mln) a odejmując mangę od puli komiksów sprzedanych w USA pewnie nawet 10-krotnie. Sama gra będzie bazować na wydarzeniach z serialu, żeby nie spoilować osobom, które nie przeczytały komiksów. Taka tradycja w tego typu grach.

kimetsu no yaiba tanjiro trailer

Kimetsu no Yaiba – Hinokami Keppuutan będzie bijatyką na podobę bardzo ciepło przyjętego Dragon Ball Kakarot i innych gier gatunku „Budokai”, dość często wykorzystywanym w bijatykach bazujących na anime. Trzeba przyznać, że animowane wstawki i praca kamery już na tym etapie wyglądają naprawdę imponująco. Gra ukaże się jeszcze w tym roku na PC oraz konsole poprzedniej i obecnej generacji. 

Źródło: Gematsu