Xbox obsłuży Stadia, Discorda, GeForce Now… i w zasadzie wszystko

A dokładniej wszystko, co działa na przeglądarkach internetowych na PC. Czyli… właściwie wszystko.

Gracze od lat domagają się Discorda na konsole, aby sprawniej było komunikować się między platformami w tej samej grze. To samo tyczy się innych serwisów. Zazwyczaj kończy się to wydawaniem edycji specjalnej takiego programu na konsole. W gorszych przypadkach pozostaje obejść się smakiem. Tylko po co wydawać edycje specjalne tych serwisów, skoro mają one wersje przeglądarkowe? No właśnie.

Xbox UI game pass

W nadchodzącej aktualizacji przeglądarki Edge na Xboxa (aktualizacja jest już dostępna, jeżeli uczestniczycie w programie Xbox Alpha Skip-Ahead) pojawią się praktycznie wszystkie funkcje przeglądarki, jakie są na PC (poza obsługa klawiatury i myszy). W tym synchronizację ustawień. Co to oznacza? Wszystko co działa na komputerowych przeglądarkach, zadziała też na Xboxie – wszystkie serwisy streamingowe filmów (Netflix, Prime) oraz gier (Amazon Luna, Stadia, GeForce Now), Skype, Discord, Twitter i praktycznie wszystko będzie śmigać na najnowszej konsoli Microsoftu.

Ale to nie wszystko. Jako że najnowszy Edge na silniku Chromium obsługuje wtyczki i rozszerzenia oraz ustawienia się synchronizują, to działać powinny też adblockery (nie to, że polecamy ich używanie) oraz inne przydatne wtyczki. Pozostaje mieć nadzieję, że producenci tych serwisów nie zablokują nic na Xboxach. Tym sposobem potwierdzają się przewidywania Serafa – Xbox jako urządzenie stanie się czymś pomiędzy PC a konsolą. Na którą zerkam coraz przychylniej.

Źródło: TheGamer