Xbox Series X zadebiutuje w listopadzie, ale bez Halo: Infinite

W sumie każdy się spodziewał listopadowej premiery nowego Xboxa (PlayStation też pewnie pojawi się blisko tej daty). Najbardziej oczekiwana gra na ten system jednak musi jeszcze poczekać

Przybliżona data premiery nowej konsoli Microsoftu została właśnie ujawniona. Jest bez zaskoczeń – listopad. Za to premiera jedynego (i jednego z największych) system-sellerów, czyli Halo: Infinite zostaje przesunięta. Ten ma pojawić się dopiero w przyszłym roku i nie wiadomo dokładnie kiedy. Nie oznacza to, że na nowym Xboxie nie będzie w co grać a wręcz przeciwnie. W obszernym ogłoszeniu Microsoftu, możecie poczytać, co MS przygotował na start. Premier na Xboxa SX wiele nie będzie, ale zoptymalizowanych tytułów pojawi się około 50 w tym roku. Ale to nie wszystko.

craig tlou 2 2

Gdyż tradycyjnie, nowy Xbox będzie w pełni wstecznie kompatybilny, do pierwszej generacji. Fakt, większość z tych gier nie będzie wyglądać lepiej, ale MS obiecuje, że wiele gier doczeka się odświeżenia. Tutaj Xbox wygrywa z systemem Sony, który zazwyczaj na premierę ma zaledwie kilka/-naście gier. Dochodzi do tego atrakcyjny abonament Xbox Game Pass i darmowe upgrade’y gier kupionych na obecną generację. Microsoft zdaje się wiedzieć co robi i idzie im to naprawdę dobrze. Jak na razie.

Źródło: Microsoft