xQc – największy streamer na Twitch zbanowany tymczasowo

Twitch, przynajmniej w tym wypadku, wydaje się zachowywać zgodnie ze swoimi własnymi zasadami.

Bycie partnerem Twitch i sporym streamerem to niezły biznes. Nawet jeśli streamer nie jest często subskrybowany, ma ona okazję uczestniczyć w lukratywnych programach. Jednym z nich jest Twitch Rivals, gdzie regularnie organizowane są najróżniejsze turnieje (czy raczej mini turnieje) ku uciesze internetowej gawiedzi. Największy obecnie streamer na platformie – xQcOW również w nim uczestniczył. I chyba wyjdą mu bokiem.

Twitch ma bardzo rygorystyczne zasady, co do Rivals oraz cheatowania w ogóle. O ile same rozgrywki Rivals są znacznie luźniejsze, niż wielkie turnieje e-sportowe, to do kwestii oszust rodzaju wszelakiego, podchodzono tam równie rygorystycznie. Tak się składa, że podczas ostatniego turnieju Twitch Rivals w Fall Guys, brało udział kilkoro najpopularniejszych streamerów – DrLupo, Shroud, Tyler1 oraz sam xQc. Ten ostatni postanowił nieco oszukiwać i stosował tzw. stream sniping – podglądanie rywali na innym streamie, aby mieć nad nimi przewagę.

Pomimo, że cała akcja była bardziej w żarcie (bo i sama gra nie jest zbyt poważna), to Twitch podszedł do sprawy w 100% poważnie. Nie ma żadnej taryfy ulgowej – xQc musi oddać wszystkie zarobione pieniądze na Rivals, zostaje zawieszony w Rivals na pół roku oraz dostał bana na Twitch. Na razie nie wiemy na jak długo, ale podejrzewamy co najmniej tygodniowy ban. I w sumie taką postawę Twitcha można pochwalić. Nieważne, czy jesteś kurą znoszącą złote jaja dla platformy i numerem jeden – obowiązują cię te same zasady. Miła odmiana. A sam xQc już przeprosił, co widzicie na powyższym tweecie.

Źródło: Gamerant

Szukasz prezentu? Sprawdź smartfony Motorola:

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Play

Motorola Moto E7 Plus