Z BioWare odchodzi dwóch kluczowych pracowników, w tym prezes studia

Wraz z tym odejściem, BioWare praktycznie przestaje być znanym nam studiem… lub czymkolwiek, co z niego jeszcze zostało.

A miało być tak pięknie… Nowa siedziba, nowe plany i projekty. Wiele jednak wskazuje na to, że nasz zeszłoroczny wpis prawie całkowicie się ziścił. Opisywaliśmy wtedy wpis prezesa studia, Casey’a Hudsona, który zapewniał że z BioWare jest wszystko OK i nowe gry się tworzą i jest super. Tak super, że rok po tym wpisie, Hudson opuścił BioWare. Ale nie tylko on. Ze studia odszedł też Mark Darrah, czyli producent nowego Dragon Age’a. Najwyraźniej nikt nowym DA zajmować się nie chce, gdyż jest to już druga osoba, która odeszła z tego stanowiska w ciągu ostatniego roku.

bioware office
Taką piękną, nową siedzibą, Hudson chwalił się rok temu

Obaj pracowali w BioWare kilkanaście lat. Kto ich zastąpił? BioWare poprowadzi teraz Samantha Ryan, która prowadziła… sekcję mobilnych gier EA. Ale spokojnie, wcześniej szefowała Warner Bros. Games i to za czasów świetnych odsłon Batmana, więc może nie wszystko stracone. Producentem Dragon Age będzie nie kto inny, jak Christian Dailey, który kierował overhaul’em Anthem, nazywanym 2.0. Dailey pracował też w Blizzardzie przy Overwatch. Trudno mi jednak znaleźć, czym dokładnie się zajmował.

Coraz czarniejsze chmury nad Bioware

W BioWare nie został już zatem nikt kluczowy, kto pracował nad najlepszymi seriami studia. Chyba nikt się już nie oszukuje, że w BioWare źle się działo i najpewniej nadal dzieje. Produkcja Dragon Age przerosła już dwóch weteranów branży, więc strach nawet pomyśleć, co tam się wyprawia. Wygląda też na to, że Anthem jednak zostanie całkowicie porzucony (bo nikt teraz nie wie, kto Anthema prowadzi). Ale spokojnie – remake’i Mass Effecta zrobią swoje i zarobią konieczny grosik. Zanim BioWare zostanie zamknięte, to jeszcze parę groszy uda się wydoić… śmiech przez łzy.

Źródło: PCGamesN, BioWare

Szukasz prezentu? Sprawdź smartfony Motorola:

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Play

Motorola Moto E7 Plus