Zapowiedziano Serious Sam 4… tylko na PC oraz Stadia

Konsolowcy nie będą pocieszeni. Poczęstowano nas datą premiery, trailerem i sporą dawką materiałów

Historia Serious Sama to materiał na dobry artykuł, albo co najmniej 20 min filmik. Po rewelacyjnych First/Second Encounter i świetnej dwójce, trzecia część niestety nieco zawiodła oczekiwania. Nie była to gra zła, ale utraciła trochę swojego uroku i Croteam podeszli do tematu lekko zbyt poważnie. Ni z tego, otrzymaliśmy właśnie zapowiedź czwartej części i sporo materiałów [link]. Już sam trailer (który możecie obejrzeć poniżej) wskazuje, że twórcy wrócą do absurdalnego humoru znanego z pierwszych części. Mieć nadzieję, że tak będzie.

 

Przykład DOOM i DOOM Eternal pokazał, że na rynku jest jeszcze zapotrzebowanie na klasyczne gry w stylu dynamicznej sieki. Niestety, powodów do zadowolenia nie mają konsolowcy – gra wyjdzie jedynie na Steam oraz Stadię z czego brak Sama na konsolach wynika z umowy ze Stadią. Twórcy ogłosili, że wersja na konsole wyjdzie dopiero, gdy minie umowa na ekskluzywność dla Stadii.

Ano tak, podano też przybliżoną datę premiery – Serious Sam 4 trafi na Steam oraz Stadię w sierpniu tego roku. Daty premiery na konsole jeszcze nie znamy.

Źródło: Gematsu