Zaprezentowano interfejs Xbox Series X|S

Jest spory krok naprzód w stosunku do „Jedynki”, choć do ideału jeszcze daleko

Jedną z gorszych rzeczy, jakie muszą znosić posiadacze Xboxów jest zdecydowanie UI. Jest ono nad wyraz nieczytelne, znalezienie prostych funkcji może zając naprawdę długo, etc. Microsoft miał spore wyzwanie, przygotowując UI na nadchodzącą generację. Możemy już się przekonać (nie bezpośrednio), jak im to wyszło:

I jest zdecydowanie lepiej, niż przy Xbox One. UI wydaje się prosty, dość czytelny i nie jest przeładowany, tak jak interfejs PlayStation 5 (ale to moja opinia). Zdecydowanie poprawy wymagają jeszcze funkcje społecznościowe i menu podręczne podczas grania. Prezenterzy pokazali też możliwości pada, funkcje typu quick resume czy zewnętrzny dysk.

Na pewno sama prezentacja jest lepsza, niż to co zaserwowało nam Sony. Dla przypomnienia – samo menu zobaczyliśmy dopiero po prawie 9 minutach prezentacji. Prawie cały pokaz skupił się na nikomu niepotrzebnych funkcjach, typu porady (tylko dla posiadaczy PS+) czy tryb zdjęć. Dla przypomnienia – premiera Xboxa Series X|S ma miejsce w Polsce 10 listopada, natomiast PlayStation 5 pojawi się 19 listopada.