Zobacz jak Japończyk rozkłada PlayStation 5 na części pierwsze

Tak, to oficjalny film Sony i nawet nie wyszedł im źle. Wreszcie czegoś nie spartolili

Wszystko wygląda lepiej i bardziej profesjonalnie, gdy zabiera się za wyspecjalizowany Azjata. Sony postanowiło opublikować film instruktażowy, jak rozłożyć PlayStation 5 na części pierwsze. I teraz dopiero widać, jak gigantyczna gabarytowo jest to konsola. Filmik przetłumaczono na kilkanaście języków, więc napisy > play i 7 minut z życia stracone. Zapraszamy:

Poza samym rozłożeniem, poznaliśmy wszystkie porty rozszerzeń i stopkę (na którą poświęcono chyba zbyt dużo czasu). Przy okazji wreszcie poznaliśmy masę wcześniej nieznanych szczegółów – np. jak zdejmuje się boczne panele i jak wygląda układ chłodzenia. A ten jest wręcz przeogromny – zarówno 120mm wentylator, jak i radiator. Pokazano też dostęp do dodatkowego złącza m.2 na dysk.

ps5 heatsink

Z bardziej technicznych rzeczy – zastosowano wysokiej jakości ciekły metal zamiast pasty termoprzewodzącej oraz masę dodatkowych, małych radiatorów. Sony postanowiło też klasycznie schować zasilacz wewnątrz obudowy. Nie jestem inżynierem Sony, ale preferowałbym zewnętrzny zasilacz i mniejszą konsolę, niż na siłę wszystko upychać do środka i męczyć się ze schłodzeniem całości (ale jak coś Sony, to możecie podsyłać ofertę na gramageddon@gramageddon.pl).

PlayStation 5 trafi do sklepów 19 listopada, ale ja osobiście poczekam kilka lat na wersję slim.